STUDIJSKO LETOVANJE NA ZAKINTOS

S prvim danima leta učenici prve, druge i treće godine, zajedno sa nastavnicom fizičkog Ivanom Reko, krenuli su na studijsko letovanje na Zakintos.

Učenici iz naše škole, zajedno sa drugovima i drugaricama iz još jedne beogradske srednje škole, provešće 10 dana u mestu Laganas.

Ovaj grad predstavlja jednu od najposećenijih letnjih destinacija, a svoju najveću popularnost duguje lepim peskovitim plažama i noćnom životu.

Tokom letovanja, za učenike će biti svakodnevno organizovani fakultativni programi – poseta glavnom gradu ostrva Zante, krstarenje oko ostrva, kupanje u Keri pećinama, potraga za caretta caretta kornjačama, žurka na brodu na Xigia plaži, poseta plažama Sveti Nikola i Banana.

I, naravno, dnevne i noćne žurke u diskotekama na otvorenom i noćnim klubovima.

Letovanje organizovano na ovaj način ima brojne prednosti za naše učenike.

• RAZVIJAJU SAMOSTALNOST I UČE SE ODGOVORNOSTI. UČE KAKO DA SE BRINU O SEBI I SVOJIM STVARIMA
  • UČE KAKO DA SE PRILAGODE PROMENAMA
  • IMAJU PRILIKU DA UPOZNAJU DRUGE KULTURE I OBIČAJE, RAZUMEJU I POŠTUJU RAZLIČITOST
  • JAČAJU VEŠTINE TOLERANCIJE, TIMSKOG DUHA, KOMUNIKACIJE I EMPATIJE
  • OBOGAĆUJU SVOJE ZNANJE VAN UČIONICE
  • IMAJU PRILIKU DA IZGRADE NEZABORAVNA PRIJATELJSTVA I STVORE TRAJNE USPOMENE KOJE ĆE SE PREPRIČAVATI GODINAMA

I upravo zato naša škola organizuje tokom školske godine nekoliko putovanja.

Pripreme pred podlazak na studijsko letovanje na Zakintos
Pripreme pred polazak na studijsko letovanje na Zakintos

PROČITAJTE KAKO SU SE UČENICI PROVELI NA PROLEĆNOM PUTOVANJU OVDE I KAKAVE UTISKE IMAJU SA PROŠLOGODIŠNJEG LETOVANA NA KRFU OVDE