Icon Fat Pm Svg 20220227 112553

Prirodno-matematički smer

Radimo po programu verifikovanom od strane Ministarstva prosvete. Lekcije iz fizike, hemije i biologije učenici savladavaju kroz eksperimente. Na časovima matematike učenike podstičemo da rade manje zadataka, ali da znaju kako su došli do rešenja.

Baner Prirodno Matematicki 20230919043217
Preuzmite Nastavni Program 20220223 080942
Preuzmite Nastavni Kalendar 20220223 081005

Ne tražite dalje od Gimnazije Stefan Nemanja

Matematika, fizika, hemija i biologija su u fokusu zbog čega upis na ovaj smer pruža učenicima naše škole više predznanja od bilo koje srednje stručne škole.

Iako na časovima provode najviše vremena rešavajući komplikovane matematičke zadatke i hemijske formule učenici imaju u svom školskom rasporedu i geografiju, informatiku i strane jezike. Upravo zbog toga mogu školovanje da nastave jednako uspešno na bilo kom fakultetu , kako u zemlji tako i u inostranstvu.

Kako radimo

Nauku učimo kroz eksperimente, a matematici pristupamo kao sportu – samo svakodnevni treninzi daju rezultate.

Učenike ohrabrujemo da jure kvalitet, a ne kvantitet i podstičemo ih da rade manje zadataka, ali da znaju kako su došli do rešenja. I da razumeju.

Iako živimo u eri tehnike i tehnologije podsećamo stalno naše đake da je za matematiku, sveska zakon.

Prirodno Matematicki 20210901 112046

Kako do đačke knjižice u našoj školi?

Nema prijemnog, ali prilikom upisa gledamo uspeh stečen tokom školovanja u osnovnoj školi, a posebno ocene iz matematike, fizike, hemije i vladanja. Niko ko ima manje od petice iz vladanja ne može biti učenik naše škole.

Veliko predznanje nije potrebno. Važni su želja i motivacija.

Šta učenik dobija

• redovnu nastavu
  • komplet udžbenika za sve nastavne predmete
  • individualne časove sa nastavnikom
  • fakultativno učenje trećeg stranog jezika
  • zdravstveno osiguranje
  • markicu za gradski prevoz BUSPLUS
  • člansku kartu Biblioteke grada Beograda
  • izlete, posete muzejima i odlaske u pozorište
  • edukativne radionice i programe

SVI SMEROVI

Icon B Filoloski 20220314 221417

FILOLOŠKI

Icon B It 20220314 221418

IT

Icon B Opsti 20220314 221418

OPŠTI

Icon B Drustveno Jezicki 20220314 221416

DRUŠTVENO
JEZIČKI

Icon B Prirmatemat 20220314 221419

PRIRODNO
MATEMATIČKI

UPOZNAJMO SE

Dođite da vidite kako radimo

Svoje zanimanje posmatram više kao poziv nego kao profesiju, jer raditi sa decom koja svakodnevno ulaze na vrata škole je i čast i privilegija, a sa tim i odgovornost i radost.

Znam da su dobra komunikacija i saradnja između škole i roditelja ključni za uspeh i zato vas pozivam da dođete i vidite naše učenike i nastavnike na delu.

Radujem se da čujem kakve nade i očekivanja imate kada je obrazovanje vašeg deteta u pitanju. Isto tako sam spremna da odgovorim na sva vaša pitanja kako biste mogli da odlučite da li je Gimnazija Stefan Nemanja pravo mesto za vaše dete i porodicu.

Čekam vas sa radošću!

Aneta Pavlica