Studenti uspešno završili pedagošku i školsku praksu u Gimnaziji

Studenti geografije, tokom tromesečnog boravka u Gimnaziji Stefan Nemanja obavili su pedagošku i školsku praksu i uspešno položili ispit.

U drugom polugodištu školske 2023/24. godine  Gimnazija Stefan Nemanja potpisala je sporazum o saradnji sa Geografskim fakultetom u Beogradu.

Potpisivanjem sporazuma naša škola otvorila je vrata za 40 studenata geografije.

Izuzetno nam je drago što smo bili domaćini studentima geografije za realizaciju praktičnih predmeta iz oblasti pedagogije i nastave. Pod mentorstvom Ilije Lazića, našeg nastavnika geografije i saradnika-doktoranda studenti su u školi, prisustvovali teorijskim časovima i praktičnim vežbama u učionici. Na kraju su primenili naučeno i uspešno položili praktični ispit– rekao je Ivan Kovačević, direktor škole i dodao:

Naša škola se pokazala kao pravi domaćin, a naši učenici kao odgovorni i ozbiljni saradnici. Posebno smo zadovoljni što su nas u prethodnom periodu posetili i univerzitetski profesori, kako bi se upoznali sa našim radom. Radujemo se budućim saradnjama sa visokoškolskim ustanovama –  istakao je Kovačević.

Druga Studenti 20240826192518

Ilija Lazić, nastavnik geografije i mentor, saradnju između škole i fakulteta ocenio je kao dragocenu priliku za razmenu znanja i iskustava između dve obrazovne institucije.

Studenti su imali priliku da primene teorijska znanja u realnom školskom kontekstu, bili su vrlo motivisani i zainteresovani za rad. S druge strane učenici su to prepozanali i sa radošću doprineli polaganju ispita i dobroj atmosferi – rekao je Lazić.

Školski pedagog Slađane Perić pružila je veliku podršku i pomoć pri realizaciji prakse. Ona je svojim stručnim, teorijskim i praktičnim znanjima doprinela  kvalitetu pedagoške prakse studenata.

Ova saradnja sa Geografskim fakultetom u Beogradu predstavlja važan korak ka unapređenju nastavnog procesa u Gimnaziji Stefan Nemanja.  Studenti su dobili priliku da steknu praktična znanja, dok su učenici dobili priliku da imaju modernizovanu nastavu.

Verujemo da jedino saradnja između visokoškolskih ustanova i srednjih škola može dugoročno doprineti stvaranju kvalitetnih budućih nastavnika.