JAVNI ČAS – PROGOVORI DA VIDIM KO SI

JAVNI ČAS – PROGOVORI DA VIDIM KO SI

Tokom marta održana je završna radionica, odnosno, javni čas, polaznika edukativnog programa ,,Progovori da vidim ko si?“.

Projekat „Progovori da vidim ko si“ osmislilo je Udruženje „Izražajnost“, sa ciljem da mladim ljudima ukaže na značaj kulture govora za uspeh u životu. Ali i da ih nauči kako da se pravilnom upotrebom glasa i govora izdvoje od proseka i površnosti. 

Programu se pridružilo oko 60 učenika naše škole.

Oni su kroz nekoliko tematskih radionica, prošli kroz sveobuhvatan proces edukacije na polju kulture govora.

Kroz interaktivan pristup i primere iz književnosti, istorije i retorike, Milan Bosiljčić, diplomirani glumac i predavač, našim učenicima je objasnio i sa njima vežbao kako da izlažu pred publikom, kako da se oslobode  treme i kako da ovladaju govorom svog tela. 

Sve to sa jednim ciljem, da bi naši učenici poboljšali veštine verbalne i neverbalne komunikacije.  

Utisci i učenika i nastavnika o ovom programu su veoma pozitivni.

Javni čas - Progovori da vidim ko si
Održan javni čas edukativnog programa – Progovori da vidm ko si

 

–  Žao mi je što je ovom druženju došao kraj. Baš smo mnogo toga naučili, između ostalog kako da se oslobodimo treme, kako pravilno da naglašavamo reči prilikom govora, šta neverbalna komunikacija govori o nama i još mnogo toga – rekla je jedna od učenica.

Polaznicima su na javnom času  uručeni sertifikati o završenoj obuci.

Čestitamo svim učenicima koji su savladali veštine verbalne i neverbalne komunikacije.

 

 

Return To Top

Gimnazija Stefan Nemanja