Radionica: Istine i zablude o pravima dece

Pre više od tri decenije svet se obavezao da će zaštiti i unaprediti prava dece.

Tako je i 20. novembra 1989. nastala Konvencija o pravima deteta koja predstavlja viziju sveta u kojem svako dete ima mogućnosti da bude zaštićeno, poštovano i da može da učestvuje u donošenju odluka koje utiču na njegov život.

Dečja nedelja, koja se ove godine obeležava od 4. do 10. oktobra bila je dobra prilika da podsetimo naše učenike da imaju prava da budu zaštićeni i srećni i da to što imaju prava ne znače da mogu rade sve što hoće.

Na radionici koju je organizovala Tanja Topalović, pedagog naše škole, uz zabavu i smeh, razrešili smo mnoge istine i zablude o pravima dece,  između ostalog i da li im nametanjem odgovornosti, roditelji narušavaju pravo na mirno i srećno detinjstvo.

Return To Top

Gimnazija Stefan Nemanja