HUMANITARNA AKCIJA – DA SVAKA NJUŠKICA BUDE SITA

Humanitarna akcija – „Da svaka njuškica bude sita“ organizovana je tokom oktobra. Učenici su prikupili novac i kupili hranu za napuštene pse i mačke u Centru za mešance u Krnjači.

Druga 20231025141834

Humanitarnu akciju – „Da svaka njuškica bude sita“ pokrenula je i realizovala zajedno sa učenicima Dorotea Tomić, psihološkinja škole.

Ovo je za nas bio nov i veliki humanitarni poduhvat. Uspeli smo da kupimo veliku količinu hrane i obradujemo životinje smeštene u Centru za mešance. Ljudi u ovom Centru svakodnevno se bore da obezbede što pristojnije uslove za životinje o kojima brinu. To podrazumeva da životinje imaju pre svega dovoljno hrane, adekvatan smeštaj i veterinarsku negu. Pored toga ljudi u Centru nastoje da kuce i mace, posle zgoda i nezgoda koje su iskusile u životu lutalica, adekvatno udome – kaže psihološkinja.

TreĆa 20231025141937

Gimnazijalci su kao i mnogo puta do sada pokazali svoju humanost i dobru volju. Kako kaže jedan naš učenik ova humanitarna akcija bila je za većinu vrlo dirljivo iskustvo.

Pružili smo ljubav onima kojima je to najpotrebnije. S obzirom na to da je reč o životinjama koje su napuštene, ostavljene i kojima nedostaje ljudska pažnja drago mi je da smo mogli da ih bar na trenutak usrećimo i provedemo neko vreme s njima – kaže učenik naše škole.

Etvrta 20231025142014

ZAJEDNO GRADIMO BOLJU BUDUĆNOST

Ova humanitarna akcija je još jedan primer kako učenici naše Gimnazije aktivno doprinose boljoj budućnosti.

S druge strane, mi kao škola verujemo da učenici razvijajući empatiju i odgovornosti prema životinjama, mogu bolje da razumeju i sebe i svet, ali da postaju odgovorniji deo društva.

I upravo zbog toga, nastavićemo da podstičemo učenike da organizuju različite humanitarne akcije i da ih ohrabrujemo da rastu i da se razvijaju se kao odgovorni i saosećajni ljudi.

Peta 20231025142055