Divčibare – snaga timskog duha
07. 09. 2025.
Završetak školske godine nastavnici Gimnazije „Stefan Nemanja“ obeležili su odlaskom na Divčibare. Dvodnevni team building bio je prilika da se osnaži timski duh, potvrde vrednosti koje negujemo, ali i da se prožive trenuci kojih ćemo se dugo sećati.
Prvi dan obeležila je šetnja kroz planinske staze i uspon na Crni vrh. Dok su jedni odlučno grabili napred, drugi su birali nešto sporiji tempo, ali svima je cilj bio isti – da zajedno stignu do vrha. Na putu nije manjkalo smeha, šaljivih doskočica i fotografija. Pogled sa visine bio je nagrada za uloženi trud, a osećaj da smo svi deo istog tima potvrdio je da se zajedništvo gradi i van učionice – korak po korak, rame uz rame.

Veče je donelo dobru atmosferu, pesmu i muziku. Srednja stručna škola „Zaharije Orfelin“, koja posluje u okviru istog poslovnog sistema kao i naša gimnazija, proslavila je jubilej – 20 godina postojanja. Iste večeri proslavili smo i rođendan naše koleginice, profesorke informatike Jelene Bošković. Ukratko, radost i podrška sastavni su deo života naše škole.
Odlazak na Divčibare zaokružila je poseta Manastiru Leliću. U vremenu punom obaveza i užurbanosti, mir je dragocen.
Za kolektiv Gimnazije „Stefan Nemanja“ zajednički trenuci predstavljaju neprocenjivu vrednost i podstrek za dalji rad. Team building je bio odmor posle uspešno završene godine. Ali i potvrda da negujemo vrednosti koje želimo da prenesemo i učenicima.
Mi znamo da je snaga u zajedništvu i da se svaki izazov lakše savladava kada se ide zajedno. U našoj školi podrška se podrazumeva. Nastavnici naše škole spremni su da zakorače u novu školsku godinu i da zajedno sa učenicima nastave da grade uspehe kojima se ponosimo.

