Una Radović

Una Radovic 20211130 121925

Una Radović

Filozofski fakultet, Istorija umetnosti

Završila sam filološki smer i preporučujem ga svima koji imaju afinitete prema jezicima i humanističkim naukama. Gimnaziju ću pamtiti po dobrim profesorima, po njihovom radu koji je bio u skladu sa našim potrebama, po ljudskosti, znanju i slobodi koju su nam nesebično pružali.
Školovanje u Gimnaziji „Stefan Nemanja“ mi je pomogao da se otvorim, da više verujem u sebe i da sledim svoje želje. Pored toga, ova škola pruža mogućnost dobre pripreme za polaganje prijemnih ispita kako u Srbiji tako i u inostranstvu.

Posle završene Gimnazije upisala sam Istoriju umetnosti, a do sada sam objavila i dve zbirke poezije „Nebeski vitez“ i „Molitva Ikarusu“.

Svim sadašnjim i budućim đacima bih preporučila da budu pre svega dobri ljudi, da se trude i da budu pošteni, ali i da razvijaju empatiju i razumevanje. Savetujem ih da nikada ne odustaju od svojih snova.