Kosta Kosovac

Kosta Kosovac 20220608 123859

Kosta Kosovac

Pesnik

U Gimnaziji „Stefan Nemanja“ bio sam učenik opšteg smera, a trenutno sam student Pravnog fakulteta.

Gimnaziju ću pamtiti po nastavnicima koji su spremni da se posvete u svakom trenutku svakom učeniku. Tim škole sastavljen je od ljudi koji su mladi duhom, energični i stručni. To su pedagozi koji i te kako dobro shvataju osetljivost tinejdžerskog doba i koji znaju kako da priđu mladom čoveku.

Marija Rajić, naša razredna, uvek je bila vedra i orna za rad. Tada, kao sanjivi tinejdžeri, kojima su sve obaveze padale teško, nismo baš najbolje razumeli njen optimizam i lakoću, a danas su nam najlepše uspomene vezane baš za nju.

Gimanziju „Stefan Nemanja“ preporučujem svima, osim ljudima koje nerviraju smeh i pozitivna energija.

Moja velika ljubav je poezija. Za moju prvu zbirku pesama „Džemperi za kamenje“ dobio sam prestižno priznanje „Matićev šal“.