SPECIJALNI POPUSTI ZA SVE VUKOVCE I TALENTOVANE ĐAKE ZA UPIS NA NAJTRAŽENIJE SMEROVE U NAŠOJ GIMNAZIJI!!
POZOVITE NAS I REZERVIŠITE VAŠE MESTO ŠTO PRE!

Učenici Gimnazije „Stefan Nemanja“ pogledali predstavu „Muškarčine“

Učenici Gimnazije „Stefan Nemanja“ su u decembru 2019. godine pogledali predstavu Reflektor teatra „Muškarčine“ u Centru za kulturnu dekontaminaciju. Iz učeničkog ugla to je izgledalo ovako:

„Osim što me je zabavila, ova predstava je odgovorila i na brojna pitanja i otvorila oči gledaocima osvetlivši probleme modernog društva. Razmotren je problem stereotipa po kom muškarci uvek treba da budu snažni, da ne pokazuju svoja osećanja i tome slično.

Predstava „Muškarčine“ je pokazala da muškarci, u stvari, mogu da budu onakvi kakvi žele i niko ih u tome ne može sprečiti. Muškarac može slobodno da nosi roze boju, što da ne? Nije problem ako bude plakao pred ljudima, jer svako ima pravo na osećanja.

Meni se predstava mnogo svidela jer nas je na komičan način prosvetlila, ali i porazila profesionalizmom glumačke ekipe.“

Stepan Falko, učenik I razreda Filološkog smera

Return To Top

Gimnazija Stefan Nemanja