SPECIJALNI POPUSTI ZA SVE VUKOVCE I TALENTOVANE ĐAKE ZA UPIS NA NAJTRAŽENIJE SMEROVE U NAŠOJ GIMNAZIJI!!
POZOVITE NAS I REZERVIŠITE VAŠE MESTO ŠTO PRE!

Poseta muzeju Narodne banke – izložba „Razvitak novca kroz istoriju“

Cilj ove posete je bio sticanje i proširivanje znanja o pojavi i upotrebi novca kroz istorijske periode (stari, srednji i novi vek do savremenog doba) kao i koliko se razlikovala trgovina putem trampe u praistoriji od upotrebe novca u istorijskom periodu.

Zadaci ove posete su bili da učenici steknu i prošire znanje o ekonomskoj i društvenoj istoriji, da budu osposobljeni za primenu stečenih znanja u svakodnevnom životu (kako prepoznati danas falsifikovani novac, kako se u kovanici novca štampa i kuje novac…)

Nastavnica istorije, Mila Dević

Return To Top

Gimnazija Stefan Nemanja