SPECIJALNI POPUSTI ZA SVE VUKOVCE I TALENTOVANE ĐAKE ZA UPIS NA NAJTRAŽENIJE SMEROVE U NAŠOJ GIMNAZIJI!!
POZOVITE NAS I REZERVIŠITE VAŠE MESTO ŠTO PRE!

Poseta galerije SANU

Učenici prvog razreda Gimnazije „Stefan Nemanja“ su u okviru predmeta Umetnost i dizajn posetili izložbu Duhovno i kulturno nasleđe manastira Studenice – drevnost, postojanost, savremenost. Reč je o izložbi interaktivnog karaktera kojom SANU i Manastir Studenica obeležavaju 800 godina autokefalnosti Srpske crkve. Značaj ove posete sastoji se u unapređivanju procesa učenja i kvaliteta nastave što je najbolje ilustrovano rečima naše nastavnice likovne kulture Mirjane Filipović Kuruzović:

Videti, doživeti, osetiti – očiglednije nastave od takve nema. Kada se na jednom mestu nađu srpska kultura, duhovnost, umetnost, nove tehnologije i radoznali mladi ljudi, seme znanja biva posejano bez imalo muke! Studenica kao deo svetske kulturne baštine i aktuelna izložba u galeriji SANU prava su prilika za takvu setvu. Iskoristili smo priliku da u Beogradu naše kulturno nasleđe doživimo živo kao da smo bili na mestu i u vremenu nastanka. Toplo vam preporučujemo izložbu Studenica, Galerija SANU.

Pedagog škole Tanja Topalović

Return To Top

Gimnazija Stefan Nemanja